Akcie ZU 2011-2012


Čokoládka

uverejnené 25. 6. 2012, 12:36 používateľom Iveta Martinkovičová   [ aktualizované 25. 6. 2012, 12:36 používateľom Správca ZŠ Železničná ]

Mesiac november sa v našej škole niesol v znamení  nezvyčajného ruchu. Každý sa chcel zúčastniť príťažlivého zážitkového učenia, akým nepochybne bola návšteva čokoládovne. Malých aj veľkých zaujímal zrod tejto atraktívnej pochúťky... A tak sme sa takmer všetci zúčastnili prehliadky v závode na sladkú a voňavú pochúťku. Dozvedeli sme sa a cítili sme, že nie vždy vonia. No aj tak sme na záver neodolali pokušeniu jej omamnej vôni a žiadostivej chuti. Koľko sme len chceli, toľko sme jej zjedli !  Po každej stránke uspokojení sme sa vrátili do školských lavíc.

 

PaedDr.Iveta Martinkovičová

Slovenská televízia

uverejnené 25. 6. 2012, 12:33 používateľom Iveta Martinkovičová   [ aktualizované 25. 6. 2012, 12:33 používateľom Správca ZŠ Železničná ]

Triedy a 4.A  a 4.B sa 8. marca 2012 vybrali do známej budovy v Mlynskej doline do Slovenskej televízie. Všetci účastníci sa tešili, že na vlastné oči uvidia známe osobnosti.

Ale po  príchode sme boli prekvapení, že nikoho nepoznávame. Pohybovalo  sa tu veľké množstvo ľudí, ktorí v televízií pracujú za kamerami a my diváci ich vôbec nevidíme. A tak sme mali možnosť rozprávať sa s rekvizitárkami, garderobierkami, technikmi, či asistentmi. Na vlastné oči sme videli množstvo krásnych kostýmov, ktoré sme mali možnosť vidieť v slovenských rozprávkach, ale aj známe televízne štúdiá, čo  nám denne vstupujú do príbytkov.

Relácia Srdcové záležitosti, súťaž 5 proti 5, alebo pre nás nezaujímavé politické rozhovory nám boli vskutku dobre známe.  No naviac sa nám páčilo športové štúdio, kde sme sa zahrali na moderátorky a moderátorov, videli sme sa v priamom prenose a jednoducho bola to veľká zábava.

Takáto práca v televízii by sa nám aj celkom páčila!

PaedDr.Iveta Martinkovičová

Pravek v Bojniciach

uverejnené 25. 6. 2012, 12:31 používateľom Iveta Martinkovičová   [ aktualizované 25. 6. 2012, 12:31 používateľom Správca ZŠ Železničná ]

„Tajomný pravek“ – taký pracovný názov nieslo naše zážitkové učenie počas dvoch septembrových dni v Bojniciach. Záhad a tajomstiev chtiví tretiaci, štvrtáci a piataci sa vstupom na Bojnický zámok ocitli  v minulosti, keď na tomto zámku písali históriu Matej Krovín, Thurzovci a Pálfiovci. Slúžke Betke sme pomáhali nachádzať tajomstvá ukryté v kufríkoch.

Pri svetle horiacich fakieľ sme sa vnorili  do pravekého pralesa, zoznámili sme sa s prvým obydlím pravekých ľudí a bližšie sme sa zoznámili s ich spôsobom života. Tma zahalila veľmi vzdialenú históriu pravekého človeka tajomným nádychom neznáma a veru neboli medzi nami takí hrdinovia, ktorí by tam vkročili sami,  ani za celý svet!

No druhý deň ráno priniesol zábavnú atmosféru, keď sme prešli brány bojnickej ZOO. Ručiaci lev, roztopašné opice, škriekajúce papagáje a množstvo zaujímavých zvierat nám robilo radosť pri každej klietke.

Všetci sme si pochvaľovali takéto vyučovanie a niektorým sa ani späť do Bratislavy nechcelo. Pocit voľnosti, samorozhodovanie, možnosť vyjadrovania sa a vžívania sa do rolí a situácií stoji aj za prípadné prekážky spojené s výletom .

Teta na záver už len citujem slová štvrtáčky:

Ten poznávací zážitok je fakt úžasný!!!

 

 

                                                                                      PaedDr.Iveta Martinkovičová

Viedenská ZOO - 14.6.2012

uverejnené 13. 6. 2012, 9:23 používateľom Iveta Martinkovičová   [ aktualizované 21. 6. 2012, 6:43 používateľom Správca ZŠ Železničná ]

    Túžobne očakávaný zážitok Viedenská ZOO 14.júna 2012 sa stal konečne pravdou. Celý školský rok žiaci čakali, kedy nastane ten deň a navštívime ZOO vo Viedni, ktorá patrí medzi najstaršie v Európe a okrem toho nesie titul najkrajšia ZOO. Počasie nám prialo a tak tí čo sme tam boli sme sa mohli uchodiť až do vyčerpania. Prezrite si o tom fotodokumentáciu.

                                               PaedDr.Iveta Martinkovičová

Stiahnite si potrebné!

Zážitkové učenie - Nočné pozorovanie oblohy

uverejnené 13. 6. 2012, 9:19 používateľom Iveta Martinkovičová   [ aktualizované 13. 6. 2012, 9:19 používateľom Správca ZŠ Železničná ]

Žiaci 8. a 9. ročníka sa zúčastnili vyučovania v Planetáriu v Hlohovci. I keď počasie neprialo využiť všetky možnosti, ktoré planetárium ponúka, cesta bola zaujímavá. Ktovie, čo všetko sa našim žiakom vrylo do spomienok!

uverejnené 5. 6. 2012, 6:10 používateľom Iveta Martinkovičová   [ aktualizované 25. 6. 2012, 12:26 používateľom Správca ZŠ Železničná ]


Atlantis Levice

uverejnené 4. 6. 2012, 12:08 používateľom Iveta Martinkovičová   [ aktualizované 10. 6. 2012, 9:08 používateľom Správca ZŠ Železničná ]

                                               Interaktívna výstava v Leviciach

V druhom januárovom týždni sme sa vybrali po stopách vedy. Fyzikálne zákonitosti platiace v prírode sme si mohli overiť v hravých činnostiach. Pútava interaktívna výstava v Leviciach nás zaujala, pobavila a hlavne poučila. Takéto učenie prírodných zákonov sa nám pozdávalo a len veľmi ťažko sme odchádzali, pretože hravého učenia ešte sme nemali dosť.

                                                                                   PaedDr. Iveta Martinkovičová


Vianočná pracovná dielňa so starými rodičmi

uverejnené 4. 6. 2012, 11:56 používateľom Iveta Martinkovičová   [ aktualizované 10. 6. 2012, 9:25 používateľom Správca ZŠ Železničná ]

Pred príchodom vianočných sviatkov 4. B realizovala zaujímavú pracovnú dielňu, kde boli potrebné všetky šikovné ruky. A pretože pracujúci rodičia nemávajú v tomto zhone čas, žiaci si na ňu pozvali svojich starých rodičov. A prišli! Bolo to prekrásne stretnutie dvoch generácií. Práve tých, z ktorých cítiť naozaj prirodzený, ľudský a priateľský vzťah.

                                                                                      PaedDr. Iveta Martinkovičová


1-8 of 8