Hladné kačičky

uverejnené 24. 2. 2013, 3:39 používateľom Ivona Kissová   [ aktualizované 24. 2. 2013, 3:39 používateľom Správca ZŠ Železničná ]
   Tento rok sa nemôžeme  sťažovať na nedostatok snehu. Užili si ho deti pri stavaní snehuliakov, pri guľovačke aj počas sánkovania. Aj dospelí už asi majú dosť snehovej nádielky, hlavne ráno, keď treba odhŕňať sneh z áut, alebo cestou do práce, keď stoja v zácpach, lebo je snehová kalamita. Každý už s nadšením očakáva jar a teplé lúče slniečka. A čo zvieratká v zime? Myslí na ne niekto? Tie si veľmi ťažko zháňajú potravu, majú jej nedostatok hlavne v tomto období, keď je všetko pod snehom.
   Preto sme sa my - prváci rozhodli, že im trošku pomôžeme. Doma sme poctivo odkladali suché pečivo a starší chlebík . Počas hodiny prírodovedy sme sa vybrali k Malému Dunaju nakŕmiť kačičky a labute. Mali sme veľkú radosť, keď sme videli, ako k mostu priplávali a prileteli všetky kačky, labute a čajky.
    Niektoré sa o kúsok chlebíka, či rohlíka aj pobili. No my sme mali  krásny zážitok a dobrý pocit z toho, že sme im mohli aspoň takto pomôcť prežiť zimu.
 
                                                                                     Mgr. Ivona Kissová
 
 
Comments