O škole‎ > ‎

25. výročie

Balloons25. výročie otvorenia školy - GARDEN PARTY Balloons

Milí rodičia a priatelia školy,

konečne prišiel tak dlho očakávaný deň a hodina H –6.6.2015  16,00. Pripravovali sme sa naň priebežne počas celého školského roka. Hneď v septembri dostal každý ročník tému, ktorú mal spracovať. Prváci a druháci  zamerali svoju prípravu na kultúrny program, v ktorom využili svoje zážitkové učenie. Tretiaci spracovali  projekt s názvom „Remeslá“ ,  štvrtáci projekt s názvom „Mladý bratislavský fotoreportér“  a rodičom svoju prácu odprezentovali vo veľkej telocvični. V areáli školy prebiehali súťaže s témami: Vytvorenie nového loga školy, Futbalová jedenástka, Streľba na florbalovú bránu, Zápis do kroniky, Logické hry, Burza kníh a Zahraj sa. Siedmaci pripravili pre zúčastnených hru s názvom „Schoole game“, kde súťažiaci museli splniť 5 logických úloh, aby sa dostali von z triedy. Za účasť v akciách dostali zúčastnení dukát. Ten mohli použiť na guláš, ktorý pripravila naša úžasná pani Renátka.  Hoci porcií bolo pre 350 ľudí, o 18,05 sme už s radosťou ku koláčikom, ktoré doniesli v hojnom počte naši perfektní rodičia, podávali aj mastný chlieb s cibuľou. Od 17,00 do 19,00 prebiehal na pódiu v areáli školy kultúrny program pozostávajúci z vystúpenia našich terajších aj našich bývalých žiakov.  V stánku s názvom „Promoviny“ detský parlament ponúkal tričká s logom školy a špeciálne vydanie časopisu k 25. výročiu školy. Od 19, 00 sa predstavil na pódiu spevák Peter Bažík – víťaz súťaže X-faktor 2014 -  so svojou skupinou. Rozprúdil výbornú zábavu. Tá potom pokračovala recepciou v jedálni školy Celým programom sprevádzal moderátor Ludwig Bagin -  niekdajší poštár z „Pošty pre teba.“

25 rokov je krásny vek z pohľadu človeka, ale aj z pohľadu školy. Oslávili sme túto štvrťstoročnicu s našimi rodičmi,  z ktorých nám mnohí pomohli aj s prípravami a rada rodičov aj finančne. Za to im patrí velikánska vďaka. Spolupráca s našimi rodičmi je výborná. Veľké ďakujem patrí aj našej mestskej časti, ktorá nám tiež  na oslavu poskytla finančný príspevok. Ďakujeme pani Pačesovej a jej „zeleným“, ktorí nám požičali, doviezli, rozložili a potom zložili a odviezli altánky, stany a lavičky. Musíme sa poďakovať aj našim žiakom, hlavne deviatakom, ktorí celú sobotu boli k dispozícii všade, kde to bolo potrebné.  No a v neposlednom rade ďakujeme našim kolegom – učiteľom.  Bez ich pomoci by sme určite organizáciu takej veľkej akcie nezvládli.  Ďakujeme.

Vedenie ZŠ Železničná