Farebná stopa 2014

Výtvarná súťaž pre predškolákov 2014

Dieťa je to najcennejšie, čo v živote máme. Dieťa je naším hnacím motorom, dieťa je pre nás veľkou inšpiráciou a zdrojom nekonečného spektra krásnych myšlienok. To, čo ho obklopuje je jeho domov, miesto, ktoré ho zásobuje láskou a bežné i nevšedné momenty, ktoré mu po celý život ostávajú v srdci a sú nemiznúcim zdrojom jeho napredovania.

Nedá nám byť ľahostajnými k tejto významnej etape jeho života, a preto my pedagógovia základnej školy vyzývame všetkých, ktorí pracujú s deťmi predškolského veku, aby aj svojou troškou prispeli k dobrej myšlienke a zamerali konanie detí a podporili v nich výtvarné hry s rôznorodými myšlienkami i nápadmi, ktoré určujú ich život v jeho prvej etape vzdelávania a kreatívnym spôsobom tak zanechali krásnu fareb stopu, ktorá sa stane výrazným zdrojom ich ďalších  tvorivých nápadov.

Cieľom súťaže je :

-       pritiahnuť detí predškolského veku ku komentovaniu svojej výtvarnej tvorby

-       podnietiť a podporiť silný emocionálny zážitok, pri tvorbe prvej farebnej stopy

-       vytvoriť dôstojné miesto pre výtvarnú galériu predškolákov, ktorí raz budú žiakmi školy

PaedDr.Iveta Martinkovičová

Farebná stopa